خبرگزاری میزان- هفتمین روز از اسفند ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به ابراز خوشحالی بازیگر نوجوان سینما از همکاری با مجید مجیدی اشاره کرد.
تاریخ انتشار: 17:30 - 07 اسفند 1398
- کد خبر: ۶۰۰۷۱۲

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، هفتمین روز از اسفند ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به ابراز خوشحالی بازیگر نوجوان سینما از همکاری با مجید مجیدی اشاره کرد.

تیتر

غزال نظر بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون حضورش در فیلم سینمایی «شین» گفت: واقعیت امر اینکه کاراکتر من در فیلم «شین» بسیار سخت بود، من تمام تلاشم را کردم تا این نقش پرچالش را به خوبی بازی کنم.

وی در همین راستا ادامه داد: تمام سعی من در این نقش باورپذیری کاراکتر بود و اینکه مخاطب با آن همذات پنداری کند، من نقشم در فیلم سینمایی «شین» را باور کرده و با تمام وجودم آن را ایفا کردم، امیدوارم این فیلم بتواند در اکران عمومی هم مورد رضایت مخاطبان قرار گیرد. 

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنید

تیتر
بازیگر فیلم «شین» درباره همکاری با شهاب حسینی اذعان کرد: فیلم سینمایی شین سومین تجربه من با شهاب حسینی بود، پیش از این در فیلم هزارتو و همچنین فیلم سینمایی «مقیمان ناکجا» به کارگردانی شهاب حسینی با وی بازی داشتم، همواره از همکاری از وی به عنوان بازیگری مولف خوشحالم. 

بازیگر فیلم «مقیمان ناکجا» درباره حضور در این فیلم ادامه داد: این فیلم هم اکنون آماده نمایش است و امیدوارم به زودی اکران شود، مقیمان ناکجا فضای بسیار خاصی دارد، این فیلم باید دیده شود زیرا مطمئنم مخاطبان آن را دوست خواهند داشت. 

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

«مجید مجیدی» زندگی كردن را در کنار بازیگری به من یاد داد

بازیگر نوجوان فیلم مجید مجیدی گفت: کار با مجید مجیدی واقعا اتفاق لذتبخشی است، من در کنار بازیگری زندگی کردن را از مجیدی یاد گرفتم، وی مرد بسیار مهربان و کارگردان بسیار حرفه ای است.

روح الله زمانی بازیگر نوجوان فیلم سینمایی «خورشید» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره حضور در این فیلم سینمایی گفت: واقعیتش هیچ وقت فکر نمی کردم بازیگر شوم و عجیب تر اینکه هیچ وقت فکر نمی کردم با حضور در فیلم کارگردان بزرگی همچون مجید مجیدی بازیگر شوم.

وی در همین راستا داد: کار با مجید مجیدی واقعا اتفاق لذتبخشی است، من در کنار بازیگری زندگی کردن را از مجیدی یاد گرفتم، وی مرد بسیار مهربان و کارگردان بسیار حرفه ای است. 

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنید

تیتر
بازیگر فیلم سینمایی «خورشید» با اشاره به روند تولید دشوار این فیلم اضافه کرد: فیلم سینمایی خورشید فیلم بسیار سختی برای من بود اما اینقدر شوق داشتم که حتی وقتی پایم شکست هم بدون فکر کردن به آن همچنان در فیلم بازی می کردم.

وی درباره شکستن پا خود در فیلمبرداری خورشید افزود: این اتفاق بسیار ناگهانی بود و من در صحنه آب انبار از ارتفاع افتادم و پایم شکست، این اتفاق تقصیر هیچکس نبود و بخشی از آجر دیواره از زیر پایم خالی شد. 

این بازیگر نوجوان سینما مادرش را دلیل اصلی موفقیت خود دانست و اظهار کرد: من از این فیلم حذف شده بودم، اما همه چیز را مدیون حمایت و دلگرمی مادرم هستم، من هرچه دارم از مهر و محبت مادرم است، باور کنید اگر مادرم نبود هیچ وقت در این جایگاه نبودم. 

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

«بود و نابود» روایتی از استبداد و در نهایت نابودی رژیم پهلوی

یک نویسنده کتاب گفت: «بود و نابود» به رویداد‌های پیش از انقلاب اسلامی ایران و سال ۵۷ باز می‌گردد، این کتاب حوادث و رویدادهایی که رژیم پهلوی طی سال‎های سیاه استبداد خود رقم زده را در قالب رمان مطرح و بیان کرده است.

سید هاشم حسینی نویسنده کتاب «زخم فغان» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون کتاب «بود و نابود» گفت: «بود و نابود» به رویداد‌های پیش از انقلاب اسلامی ایران و سال ۵۷ باز می‌گردد، این کتاب حوادث و رویدادهایی که رژیم پهلوی طی سال‎های سیاه استبداد خود رقم زده را در قالب رمان مطرح و بیان کرده است. 

وی پیرامون تعلق جایزه مقام دوم جشنواره داستان انقلاب اسلامی ایران به کتاب «بود و نابود» بیان کرد: کتاب «بود و نابود» توانست مقام دوم جشنواره داستان انقلاب اسلامی ایران را از آن خود کند، زیرا علاقه وافر من به تاریخ، مطالعات و تاثیری پذیری‌ام از این ژانر سبب شد تا تاریخ انقلاب را مو به مو بدانم و در داستان‌هایم از آن استفاده کنم. 
  • بیشتر بخوانید:
  • برای مطالعه معرفی آخرین کتب منتشر شده از سوره مهر اینجا کلیک کنید
«بود و نابود» روایتی از استبداد و در نهایت نابودی رژیم پهلوی/کتابی برای بازگو کردن اتفاقات پیش و پس از انقلاب اسلامی
حسینی کتاب «بود و نابود» را از لحاظ مستندات تاریخی کتابی ارزشمند و قابل استناد دانست و تاکید کرد: تلاش کردم تا کتاب «بود و نابود» را از نظر تاریخی و حوادث در سال‌های انتهای حکومت پهلوی به صورت مستند همراه با ترکیب داستانی به رشته تحریر درآورم لذا ردپای حوادث و رویداد‌های تاریخی سال‌های پیش از انقلاب اسلامی ایران به خوبی در کتاب «بود و نابود» نمایان است. 

وی کتاب «بود و نابود» را آینه حوادث تاریخی پیش از انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: داستان این کتاب با منعکس کردن حوادث بهمن و اسفند سال ۵۷ آغاز شده است، البته کتاب «بود و نابود» بازگشت به گذشته را نیز دارد و حوادث را از ابتدا برای مخاطب بیان می‌کند و تاثیر وقایع و حوادث پیش از انقلاب را جز به جز بیان می‌کند.

 حسینی پیرامون داستان کتاب «بود و نابود» ابرازکرد: «بود و نابود» حول محور «شکور» شخصیت اول داستان رقم خورده، وی یکی از ماموران ساواک است که جریان زندگیش برای مخاطب مطرح می‌شود، داستان کتاب با تصادف ناهنجار و غم‌انگیز خانواده شکور و زندگی جدید وی آغاز می‌شود و در ادامه عملکرد، رفتار و زندگی او همچنین حوادثی که در دوران سال‌های آخر عمر سلطنت پهلوی رخ داده را بیان می‌کند. 
 
برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

«پسرکشی»؛ داستانی معمایی از پیچیدگی‌های روابط خانواده‌ای با باور‌های غلط
 
«پسرکشی» به کارگردانی محمدهادی کریمی یکی از گزینه‌های اکران نوروز در سال جدید است، فیلمی که ششمین اثر در کارنامه کریمی محسوب می‌شود و در میان سیل متقاضیان نوروز شانس فراوانی را برای این حضور پیدا کرد. 

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، چندی پیش رئیس شورای صنفی نمایش اسامی آثار منتخب برای اکران نوروزی ۹۹ را اعلام کرد تا مخاطبان سینما بتوانند در میان ۷ فیلم اعلام شده به سلیقه خود به تماشای آثار بنشینند.

«شنای پروانه» محمد کارت، «لامینور» داریوش مهرجویی، «لاله» اسداالله نیک‌نژاد، «بازیوو» امیرحسین قهرایی، «پسرکشی» محمد هادی کریمی، «زن‌ها فرشته‌اند ۲» حسین فرحبخش و فیلم «خوب، بد جلف ۲» از پیمان قاسمخانی آثار اکران نوروزی سال ۹۹ را تشکیل می‌دهند.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنید

پسرکشی به کارگردانی محمدهادی کریمی یکی از گزینه های اکران نوروز در سال جدید است، فیلمی که ششمین اثر در کارنامه کریمی محسوب می شود و در میان سیل متقاضیان نوروز شانس فراوانی را برای این حضور پیدا کرد.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/11/21/2474224_860.jpg

غیر منتظره، امشب شب مهتابه، برف روی شیروانی داغ، بشارت به یک شهروند هزاره سوم و کمدی انسانی از دیگر آثاری هستند که کریمی تاکنون کارگردانی آنها را انجام داده است. 

کریمی البته سابقه فعالیت های دیگری را در عرصه نویسندگی دارد، وی بیشتر فیلمنامه نویس سینمایی است، کریمی تاکنون بیست و سه اثر سینمایی و تلویزیونی را نوشته که در نوع خود آمار جالبی محسوب می شود، وی در ادوار مختلف جشنواره فیلم حضور داشته اما تنها سه بار توانسته برای فیلم برف روی شیروانی داغ نامزد این جشنواره شود. 

فیلم سینمایی پسرکشی به کارگردانی محمدهادی کریمی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و صد البته که نتوانست با توجه به زمان و نوع اکران خود با استقبال چندانی روبرو شود. 

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/

۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
خدمات الکترونیک داخل خبر
رئیس قوه قضاییه
خدمات الکترونیک داخل خبر
رئیس قوه قضاییه
آخرین اخبار گروه فرهنگی
خدمات الکترونیک داخل خبر
رئیس قوه قضاییه
چند رسانه ای-فرهنگی-داخلی
چند رسانه ای-فرهنگی-داخلی
چند رسانه ای-فرهنگی-داخلی
فرهنگی-زندانیان
معرفی قضات نمونه