خبرگزاری میزان- فیلم عملیات موشکی بامداد امروز (۱۸ دی) به مقر تروریست‌های آمریکایی از شبکه خبر منتشر شد.
تاریخ انتشار: 13:44 - 18 دی 1398
- کد خبر: ۵۸۴۷۶۴

به گزارش گروه چندرسانه ای خبرگزاری میزان، دقایقی پیش برای نخستین بار فیلم عملیات موشکی شب گذشته دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر تروریست های آمریکایی در پایگاه «عین الاسد» عراق منتشر شد.

 

 

 

لحظه شلیک موشک‌های ایرانی به سمت پایگاه «عین الاسد» آمریکا

«انتقام سخت» وعده صادقی بود که ولی‌امر مسلمین جهان در پی شهادت مالک اشتر زمان به دست شقی‌ترین آحاد بشر یعنی تروریست‌های آمریکایی صادر فرمود. 

مقامات نظامی و سیاسی کشور نیز به تاسی از مقام معظم رهبری، طی پیام‌ها و موضع‌گیری‌هایی از انتقام سخت سخن گفتند. 

شورای عالی امنیت ملی با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون پاک سردار سلیمانی آغشته کردند. این جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.

ستاد کل نیرو‌های مسلح هم با صدور بیانیه‌ای با تبریک و تسلیت شهادت شهادت سردار سلحشور سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی و جمعی دیگر از همرزمانش در اقدام تروریستی توسط رژیم آمریکا، تاکید کرد: بی‌شک دستور دهندگان و عاملان این جنایت باید منتظر انتقام سخت و پشیمان کننده باشند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در واکنش به شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به ولی امر مسلمین ،آحاد امت اسلامی بویژه ملت شهید پرور و حماسه ساز ایران و رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی منطقه اطمینان داد با انتقام سخت خون‌های پاک و به ناحق ریخته شده این شهیدان والامقام از جنایتکاران ، راه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط همرزمان آن عزیز در این نهاد انقلابی و مردمی با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه هم روز سه‌شنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان، اظهار کرد: حرف آخر را اول می‌زنم، انتقام سخت و پشیمان‌کننده و تمام‌کننده می‌گیریم.

با گذشت پنج روز - حدود ۱۲۰ ساعت - از جنایت آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی سردار رشید امت اسلام، وعده صادق مقامات کشورمان محقق شد و بامداد امروز چهارشنبه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در استان الانبار واقع در غرب عراق و نزدیک مرز سوریه، مورد اصابت حداقل ۱۵ فروند موشک از نوع موشک‌های فاتح و قیام نیروی هوافضای سپاه پاسداران قرار گرفت و حدود ۸۰ نظامی تروریست آمریکایی در جریان درهم کوبیده شدن پایگاه عین‌الاسد، تلف شدند.

رادارها و سپرهای پیشرفته پدافندی تروریست‌های آمریکایی که در پایگاه عین‌الاسد مستقر بودند، نتوانستند هیچگونه اقدامی در برابر موشک‌های شلیک شده نقطه‌زن و بالستیک ایران انجام دهند و از رصد حتی یک موشک ایران نیز عاجز ماندند.

در بیانیه‌ای که بامداد امروز چهارشنبه ۱۸ دی  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرامون هدف قرار دادن پایگاه تروریست‌های آمریکایی در عین‌الاسد در انتقام ترور ناجوانمردانه حاج قاسم، صادر کرد بر چهار محور تاکید شد که عبارت بود از: هشدار به رژیم سفاک آمریکا که هر شرارت مجددی با پاسخ دردناک‌تر و کوبنده‌تری مواجه خواهد شد؛ اخطار به دولت‌های متحد آمریکا که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی این کشور قرار داده‌اند؛ هشدار به رژیم صهیونیستی؛ توصیه به مردم آمریکا برای فراخواندن سربازان آمریکایی از منطقه.

حمله غرورانگیز سپاه ایران به پایگاه استراتژیک و مجهز تروریست‌های آمریکایی به لحاظ زمانبندی نیز حامل پیام برای واشنگتن بود؛ این حمله با موشک‌های نقطه‌زن و بالستیک از قلب ایران به قلب پایگاه عین‌الاسد آمریکایی‌ها در استان پهناور الانبار در ساعت یک و بیست دقیقه بامداد امروز صورت گرفت؛ یعنی همان ساعتی که تروریست‌های آمریکایی پنج روز پیش از پایگاه عین‌الاسد خودرو حامل سردار سلیمانی را مورد حمله ناجوانمردانه قرار دادند. همچنین این حمله پیش از تدفین حاج قاسم صورت گرفت که این امر هم نشانه و پیام قاطع و معناداری با خود داشت که به آمریکا مخابره شد.   

اما در اهمیت پایگاه «عین‌الاسد» آمریکا که مورد اصابت موشک‌های غرور‌انگیز سپاه اسلام قرار گرفت همین کافی است که بدانیم، این پایگاه یکی از استراتژیک‌ترین و مجهزترین پایگاه‌های آمریکا در بین ۸۰۰ پایگاه نظامی این کشور در خارج از خاک آن محسوب می‌شود.

«عین الاسد» را پایتخت آمریکا در عراق می‌دانستند. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۰۰ نظامی تروریست آمریکایی وارد این پایگاه شدند. در بین ۶ هزار نیروی نظامی تروریست آمریکایی حاضر در عراق، زبده‌ترین نیروهای آمریکایی در عین الاسد مستقر هستند.

پایگاه هوایی عین‌الاسد به قدری برای تروریست‌های آمریکایی با اهمیت و استراتژیک بود که بیشتر عملیات‌های خود را در منطقه غرب آسیا از این پایگاه انجام می‌دادند.ترامپ رئیس رژیم تروریستی آمریکا جشن آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی را در این پایگاه در میان تروریست‌های آمریکایی گذراند.

تروریست‌های آمریکایی از همین پایگاه اقدام به ترور ناجوانمردانه سپهبد سلیمانی کردند لذا با فرود آمدن باران موشک بر این پایگاه انتقام سخت و کوبنده‌ای از آنها ستانده شد. محمد جواد ظریف وزیر امرو خارجه کشورمان در همین رابطه اظهار کرد: ایران منطبق با بند ۵۱ ملل منشور متحد، اقدامات متناسبی در دفاع از خود انجام داد و پایگاهی که از آن حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ما انجام شده بود را هدف قرار داد. 

تاکنون طی مدت‌های مدیدی که تروریست‌های آمریکایی به منطقه غرب آسیا تجاوز کرده بودند سابقه نداشته که پایگاه‌های آنها مورد هدف قرار گیرد، اما این اتفاق به دست باکفایت سپاهیان اسلام در انتقام خون پاک حاج قاسم و همرزمان والامقامش صورت گرفت و تروریست‌های آمریکایی و سرکرده قمار باز و کاباره‌زاده‌شان یعنی ترامپ را نقره داغ کرد.

بامداد روز جمعه ۱۳دی در پی حمله هوایی نیرو‌های متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سرباز ولایت و امت اسلامی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده فداکار شجاع و بی‌نظیر نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از عمری مجاهدت، فداکاری و نقش آفرینی‌های ماندگار و پر افتخار در راه اعتلای اسلام و دفاع از قرآن و اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام و سرافرازی ایران عزیز، به شهادت رسید.

پس از پنج روز - گذشت ۱۲۰ ساعت - بامداد امروز چهارشنبه ۱۸ دی پاسخ تروریست‌های آمریکایی داده شد و وعده صادق محقق گشت و انتقام سخت گرفته شد. چنانچه آمریکایی‌ها مرتکب شرارت دیگری شوند و دست از پا خطا کنند، بیش از ۱۰۰ هدف آن‌ها و متحدین‌شان به سرنوشت پایگاه به تل خاک تبدیل شده عین‌الاسد دچار خواهد شد. 

اما پیش‌تر نیز سپاهیان ایران اسلامی به اثبات رسانده بودند که کوچکترین اقدامی شرارت‌باری از ناحیه تروریست‌ها را به قاطعانه‌ترین و کوبنده‌ترین شکل ممکن پاسخ می‌دهند؛ امروز سرکرده تروریست‌های عالم یعنی آمریکا مورد هدف قرار گرفت اما پیش‌تر نیز اذناب و دنباله‌های تروریستِ حقیر این ابَر تروریست با سیلی محکم سپاهیان ایران اسلامی مواجه شده بودند.

نگاهی به پیشینه وعده‌های صادق مقامات کشورمان بویژه فرماندهان سپاه در مقاطع مختلف دو سال گذشته درخصوص انتقام از دشمنان و تروریست‌ها و ضدانقلاب، نشان می‌دهد که این وعده‌ها حداکثر ظرف ۱۰۳ و حداقل ظرف ۹ روز محقق شدند. یعنی میانگین ۵۶ روز.

انتهای پیام/

برچسب ها: موشک ، پایگاه الاسد
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
خدمات الکترونیک داخل خبر
رئیس قوه قضاییه
خدمات الکترونیک داخل خبر
رئیس قوه قضاییه
آخرین اخبار گروه چند رسانه ای
خدمات الکترونیک داخل خبر
رئیس قوه قضاییه
بین الملل-چندرسانه ای-داخلی
بین الملل-چندرسانه ای-داخلی
بین الملل-چندرسانه ای-داخلی
چندرسانه ای-زندانیان
معرفی قضات نمونه