کد خبر: 462898
تاریخ انتشار: 12:00 - 05 آبان 1397 - 2018 October 27
خبرگزاری میزان- دویست و پنجاه و چهارمین جلسه علنی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز با دستورکار بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم آغاز شد و نهایتا پس از حدود ۱۰ ساعت به پایان رسید.

مارتن ۹ ساعته مجلس برای رای اعتماد به ۴ پیشنهاد؛ از دفاع حقودان تا صف‌کشی مخالفانبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، دویست و پنجاه و چهارمین جلسه علنی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۳و ۱۲دقیقه امروز با دستورکار بررسی «صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم» و رای اعتماد به آنها آغاز شد و نهایتا پس از حدود ۱۰ ساعت به پایان رسید.

بعد از ظهر
جلسات علنی مجلس شورای اسلامی، معمولا روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هر سه هفته در ماه تشکیل می‌شود اما این بار به تصمیم هیئت رئیسه، جلسه بررسی «رای اعتماد به وزرای پیشنهادی» روز شنبه آن هم «بعد از ظهر» برگزار شد.

نص قانون
طبق تبصره یک ماده ۲۰۶ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی،  در موارد معرفى یک یا چند وزیر (کمتر از نصف مجموع وزرا) پس از نطق اولیه رئیس جمهور به مدت یک ساعت بدون بحث در کلیات برنامه‏‌ها و ترکیب هیئت‏ وزیران تنها در مورد برنامه‏‌ها و صلاحیت وزیران پیشنهادى به ‏ترتیب یاد شده در قانون اقدام خواهد شد. طبق تبصره دو همین ماده نیز  چنانچه مجلس به یک یا چند وزیر رأى اعتماد نداد و یا وزارتخانه‌ای به هردلیل وزیر نداشته باشد رئیس جمهور موظف است با رعایت اصل یکصد و سى و پنجم (۱۳۵) قانون اساسى حداکثر قبل از سه ماه فرد یا افراد دیگرى را براى أخذ رأى به مجلس معرفى کند.

چهار پیشنهاد
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی ۲۹ مهرماه در نامه‌ای به علی لاریجانی، چهار گزینه نهایی را برای تصدی وزارت‌خانه‌های «صنعت، معدن و تجارت»، «امور اقتصاد و دارایی»، «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی» معرفی کرد. فرهاد دژپسند، محمد شریعتمداری، رضا رحمانی و محمد اسلامی به ترتیب برای این چهار وزارتخانه اقتصادی معرفی شده‌ بودند.

اخبار لحظه به لحظه جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی را با میزان بخوانید.
 
مجلس تا پایان هفته جلسه ندارد
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۲:۲۴

علی لاریجانی در نشست علنی امروز شنبه ۵ آبان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم گفت: با توجه به اینکه امروز مجلس در دو شیفت کاری فعالیت داشته است، تا پایان هفته جاری جلسه علنی نخواهد داشت.

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت چه گفتند؟
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۲:۲۱

«رضا رحمانی» وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، چهارمین وزیر پیشنهادی بود که نمایندگان مجلس در موافقت و مخالفت وی پشت تریبون رفتند.

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت چه گفتند؟

تفکیک آرای وزرای جدید
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۲:۱۶

در پایان بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم، نتایج آرای نمایندگان مجلس بدین شرح اعلام شد:

فرهاد دژپسند
وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی: ۲۰۰ رای موافق، ۵۰ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۵۶ رای.

محمد شریعتمداری
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ۱۹۶ رای موافق، ۶۳ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۶۴ رای.

محمد اسلامی
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: ۱۵۱ رای موافق، ۹۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۶۴ رای.

رضا رحمانی
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت: ۲۰۳ رای موافق، ۴۹ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۶۵ رای.

۲۸ نماینده غایب
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۵۲

علی لاریجانی راس ساعت ۲۱ و ۵۲ دقیقه تعداد نمایندگان حاضر در جلسه علنی مجلس را ۲۶۴ نفر اعلام کرد با این حساب ۲۸ نماینده غایب هستند.

توزع کارت رای گیری
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۹

علی لاریجانی در پایان جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از نمایندگان درخواست کرد در صندلی های خود مستقر شوند تا کارت های اخذ رای گیری توزیع شود.

یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم توضیحات تکملی را به نمایندگان ارائه کرد.

تشکر لاریجانی از اعضای دولت و نمایندگان مجلس
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۶

علی لاریجانی در پایان بررسی صلحیت وزرای پیشنهادی از اعضای هیئت دولت و نمایندگان مجلس قدردانی کرد و گفت امروز خیلی حوصله کردید و در مجلس حضور داشتید.

۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۱:۲۷

«محمد اسلامی» وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، سومین وزیر پیشنهادی بود که نمایندگان مجلس در موافقت و مخالفت وی پشت تریبون رفتند.

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی چه گفتند؟

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی چه گفتند؟
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۰:۴۸

«محمد شریعتمداری» وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دومین وزیر پیشنهادی بود که نمایندگان مجلس در موافقت و مخالفت وی پشت تریبون رفتند.

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی چه گفتند؟

تامین مسکن اقشار کم درآمد را محقق خواهم کرد/ باید پروژه‌های مسکن مهر را تکمیل کنیم
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۲۰:۴۸

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: هم اکنون ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام مانده که با مشکلات حقوقی و قراردادی و یا فقدان امکانات زیربنایی مواجه است و این امر موجب رنجش خاطر صاحبان و متقاضیان این واحد‌ها شده است؛ بنابراین ما باید با تدوین یک برنامه زمانبندی شده با استفاده از ظرفیت‌های استانی پروژه‌های مسکن مهر را تکمیل کنیم.

تامین مسکن اقشار کم درآمد را محقق خواهم کرد/ باید پروژه‌های مسکن مهر را تکمیل کنیم

سن مدیریت در وزارت تعاون را ۱۰ سال کاهش می‌دهم/ شفافیت پایه مبارزه با فساد است
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۹:۴۲

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورت تصدی وزارت تعاون، این وعده را می‌دهم که در طول یک سال، سن مدیریت در این وزارت خانه را ۱۰ سال کاهش دهم و برای این امر برنامه ریزی صورت گرفته و با نخبگان صحبت شده است.

سن مدیریت در وزارت تعاون را ۱۰ سال کاهش می‌دهم/ شفافیت پایه مبارزه با فساد است

حاشیه‌نگاری میزان از جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی - ۲
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۸:۴۲

پیاده‌روی رحمانی در صحن مجلس
رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در جریان بررسی رای اعتماد به شریعتمداری برای لحظاتی از پشت صندلی مربوط به جایگاه دولتمردان برخاست و  با چند تن از نمایندگان در صحن علنی مجلس پیاده روی کرد و نمایندگانی همچون بادامچی و سبحانی فر با وی هم کلام شدند. سبحانی فر و رحمانی هر دو از جمله نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم بودند.

ولی ملکی در مخالفت با دژپسند پشت جایگاه ناطقان قرار گرفت. وی که نسبت به گعده‌های نمایندگان در میان دولتمردان اعتراض داشت پا را فراتر گذاشت و به خنده‌های جهانگیری در میان صحبتهایش واکنش نشان داد. ملکی گفت آقای جهانگیری دارد می‌خندد. باید هم بخندد؛ وقتی نمی‌تواند منشی دفترش را عوض کند از یک طرف دوستان ما دورش جمع شده‌اند و از سوی دیگر می‌گوید مملکت همین است دیگر!


آرزوی پنج صفحه‌ای.
اما درادامه یحیی کمالی‌پور هم به برنامه‌های دژ پسند انتقاد کرد. وی گفت آقای دژ پسند‌ ای کاش به جای پنجاه صفحه برنامه، پنج صفحه برنامه داشتید و به آن عمل می‌کردید چرا که این پنجاه فقط نوشتار است و دردی را دوا نمی‌کند.

اعلام تنفس، مسئله شد!
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۷:۱۷

مسعود پزشکیان اداره بخش پایانی جلسه نوبت اول امروز مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت و برای اعلام تنفس برای ادامه جلسه بررسی وزرای پیشنهادی با نظرات مختلف نمایندگان مواجه شد.

پزشکیان ابتدا از نمایندگان رای گرفت و نمایندگان با ادامه جلسه موافقت کردند.

دراین رای گیری از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس دهم فقط ۲۴۲ نماینده در صحن حضور داشتند یعنی ۴۸ نماینده غایب بودند.

از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر نیز فقط ۲۱۹ نماینده در رای گیری شرکت کردند یعنی ۲۳ نماینده علی رغم حضور در صحن علنی در رای گیری شرکت نکردند و ۴ نماینده نیز رای منفی دادند.

بنابراین موضوع ادامه جلسه با ۱۶۰ رای موافق و ۵۵ رای مخالف تصویب شد، اما بین نمایندگان نظرات مختلف مطرح شد و در نهایت پزشکیان اعلام تنفس کرد تا بخش دوم این جلسه سات ۱۸ و ۱۵ دقیقه ادامه یابد.

چکش‌کاری صلاحیت وزرای پیشنهادی/ کمک به ۴۰ میلیون ایرانی به زودی/ کار کمتر از ۱۴ ساعت وزرا ممنوع/ چه کسانی رئیس جمهور را همراهی می‌کنند؟ + تصاویر، صوت و حاشیه‌ها

دژپسند: تشکیل «هسته‌های اندیشه‌ورز» یکی از برنامه‌های جدی من است
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۶:۵۰

وزیر پیشنهادی اقتصاد با اشاره به سرمایه گرانقدری به نام دارایی‌ها و اموال مازاد دولتی گفت: ارزش دفتری اموال دولتی بالغ بر ۷ هزار و هزار میلیارد تومان است که اگر فقط ۲۰ درصد این میزان را قابل نقد شدن بدانیم بدان معنا است که می‌توانیم از ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان به عنوان اهرم برای تحرک بخشی به اقتصاد کشور بهره بگیریم.

تشکیل «هسته‌های اندیشه‌ورز» یکی از برنامه‌های جدی من است

اتمام بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۰

مدت زمان بررسی صلاحیت فرهاد دژپسند برای تصدی وزارتخانه امور اقتصاد و دارایی به پایان رسید. و بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

اظهارات موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی اقتصاد
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۸
ساری در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی:
جایگاه وزیر اقتصاد در حفظ سرمایه ملی کجاست؟

کمالی پور در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:
دژپسند توانایی باز کردن گره‌های کور اقتصادی کشور را ندارد

ملکی در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی:
برنامه‌های ارائه شده باید جنبه عملیاتی داشته باشد
 

سبحانی‌فر در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:
برنامه‌های وزیر پیشنهادی با سیاست‌های کلی نظام تطبیق دارد

کاتب در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:
دژپسند مراحل ترقی را پله به پله طی کرده است

علیجانی در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:
دژپسند از چالش‌های وزارت اقتصاد مطلع است

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی«امور اقتصاد و دارایی» + صوت
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۵:۵۱
گزارش تصویری جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۹
تذکر لاریجانی به برخی از نمایندگان
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۷

علی لاریجانی در اثنای صحبت‌های علی ساری نماینده اهواز و مخالف وزیر پیشنهادی امور اقتصاد و دارایی، با قطع سخنان او به برخی از نمایندگان تذکر داد تا در صندلی‌های خود مستقر شوند و نظم مجلس را رعایت کنند.

حاشیه‌نگاری میزان از جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۶

از استقبال مطهری تا وقت شناسی جهانگیری
جلسه امروز مجلس شورای اسلامی با دستور بررسی صلاحیت نامزد‌های پیشنهادی رئیس جمهور ساعت ۱۳ و ۱۲ دقیقه آغاز شد. پس از تلاوت قرآن کریم، حسن روحانی رئیس جمهور با استقبال علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس، محمد رضا تابش، اسدالله عباسی و جمع دیگری از نمایندگان وارد مجلس شد. البته اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور حدود ۱۵ دقیقه جلوتر از روحانی وارد مجلس شده بود.

روحانی پیش از تکیه زدن به صندلی‌اش، چند لحظه‌ای با نمایندگان زن مجلس هم‌کلام شد. در این بین برخی از نمایندگان که فرصت را مناسب دیده بودند با برخی از وزرا دیده بوسی کردند.

گعده دور میز عارف
ساعت ۱۳:۱۷ حسن روحانی برای دفاع از ۴ وزیر پیشنهادی پشت سکوی جایگاه ناطقان مجلس قرار گرفت این در حالی بود که برخی از نمایندگان در صحن گعده‌های دو الی پنج نفره برگزار کرده و برخی هم به دور میز عارف رئیس فراکسیون امید جمع شده بودند.

تذکر اول
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر پس از دقایقی از سخنرانی رئیس جمهور با دردست گرفتن کتاب آیین نامه داخلی مجلس، خواستار تذکری در مجلس شد و پشت سر هم ریاست جلسه را درباره شنیده شدن تذکرش صدا می‌زد که نهایتاً ره به جایی نبرد و بر روی صندلی خود تکیه زد تا در وقت مناسب تذکر خود را در مجلس بدهد.

استخاره‌هایی که یار نبود
روحانی در ادامه سخنرانی خود به حمایت از وزرای پیشنهادی پرداخت و در خلال صحبت‌های خود از استخاره و صدای لرزان برخی از نامزدهایش برای این چهار وزارتخانه سخن گفت و اظهار داشت درهفته‌های اخیر به برخی افراد برای پذیرش برخی از وزارتخانه‌ها پیشنهاد دادیم که برخی از این افراد به ما می‌گفتند که ما استخاره کردیم و بد آمده است. خب انگار استخاره هم با ما یار نبوده است البته در این راستا ما برخی از دوستان را هم دعوت به کار کردیم، اما زمانی که دیدیم صدایشان برای پذیرش تصدی وزارتخانه‌ها لرزان است از پذیرش آن‌ها صرفنظر کردیم چرا که با صدای لرزان نمی‌توان باری از دوش این وزارتخانه‌ها برداشت.

کمک به ۴۰ میلیون ایرانی به زودی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۶

رئیس جمهور در جلسه دفاع از وزرای پیشنهادی، گفت به زودی به اقشار مختلف جامعه کمک خواهد شد و این شامل نیمی از جمعیت کشور می‌شود.

موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۵

علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس اسامی موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی را قرار زیر اعلام کرد.

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی اموراقتصادی و دارایی:
رمضانعلی سبحانی فر و محسن علیجانی زمانی به عنوان موافق و علی ساری و یحیی کمالی پور به عنوان مخالف .

مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت:
شهریاری و یوسف نژاد به عنوان موافق و  صادقی و بیگدلی به عنوان مخالف.

موافقان و مخالفان وزیر راه و شهرسازی:
محمدعلی پورمختار و حسن سلیمانی به عنوان موافق و سهراب گیلانی و محمد فیضی زنگیر به عنوان مخالف.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
روح‌اله بابایی صالح و علی عسگر ظاهری عبده وند به عنوان موافق و ولی ملکی و شهاب نادری به عنوان مخالف.

کار کمتر از ۱۴ ساعت وزرا ممنوع
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۲

رئیس جمهور در حین دفاع از وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزری کمتر از ۱۴ ساعت کار کند نمی‌تواند بار سنگین را به مقصد برساند.

حال و هوای صحن علنی مجلس حین سخنرانی روحانی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۵۷

آغاز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی/ آیاتی که قرائت شد/ خوش‌آمد لاریجانی به روحانی/ چه کسانی رئیس جمهور را همراهی می‌کنند؟ + تصاویر و حاشیه‌ها

روحانی: آمریکا هم وفای به عهد ندارد و هم مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۱

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا هم وفای به عهد ندارد و هم مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد، افزود: ما باید در کنار هم باشیم و آمریکا را به زانو درآوریم.

آغاز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی/ آیاتی که قرائت شد/ خوش‌آمد لاریجانی به روحانی/ چه کسانی رئیس جمهور را همراهی می‌کنند؟ + تصاویر و حاشیه‌ها

آمریکا هم وفای به عهد ندارد و هم مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد

خوش‌آمد لاریجانی به روحانی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۶

علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را برعهده دارد در بدو ورود رئیس جمهور به صحن علنی به او خوش‌آمد گفت.

چه کسانی روحانی را همراهی می‌کنند؟
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۵

جمعی از اعضای کابینه دوازدهم، رئیس جمهور را در این جلسه همراهی می‌کنند:

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور
 محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور
حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات
 سورنا ستاری معاون فناوری ریاست جمهوری
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی

حضور روحانی در جلسه علنی مجلس
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۲

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی به منظور دفاع از وزرای پیشنهادی، در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حضور یافت.

وی مورد استقبال علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمع دیگری از نمایندگان قرار گرفت.

 

دستورکار جلسه علنی مجلس
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۱

سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی دستور جلسه علنی امروز را به شرح زیر اعلام کرد:


۱- بررسی صلاحیت نامزد‌های پیشنهادی رئیس جمهور محترم:
 جناب آقای فرهاد دژپسند جهت تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی
 جناب آقای محمد شریعتمداری جهت تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
 جناب آقای محمد اسلامی جهت تصدی وزارت راه و شهرسازی
 جناب آقای رضا رحمانی جهت تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت


۲- گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه عضویت ایران در همکاری‌های تایید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا – اقیانوسیه


۳-گزارش کمیسیون صنایع و معادن با همکاری کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ درمورد موضوع توقف ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو


۴- انتخاب دو نفراز نمایندگان عضو کمیسیون‌های اقتصادی و قضایی وحقوقی به عنوان عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز


۵- انتخاب دونفراز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به عنوان ناظر در ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات


۶-انتخاب دونفر به نمایندگی از طرف هر قوه به انتخاب و معرفی مجلس به عنوان عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران


۷-انتخاب دو نماینده با معرفی کمیسیون تخصصی ذی ربط و انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای اقتصاد


۸-انتخاب یک نفر نماینده به معرفی کمیسیون بهداشت و درمان و انتخاب مجلس به عنوان ناظر در سشورای عالی نظام پرستاری


۹-انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون عمران مجلس به پیشنهاد کمیسیون و انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

آیاتی که در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس قرائت شد
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۶

آیات ۵۷ تا ۵۹ سوره نساء در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی توسط محمدرضا پورزرگری به قرار زیر قرائت شد:

«وَالَّذِینَ آمَنُواْ وَعَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ سَنُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا أَبَدًا لَّهُمْ فِیهَا أَزْوَاجٌ مُّطَهَّرَةٌ وَنُدْخِلُهُمْ ظِـلاًّ ظَلِیلاً... و آنان را که ایمان آورده و کار‌های نیکو کرده اند به بهشت‌هایی که در آن نهر‌ها جاری است درآوریم تا ابد در آنجا خواهند بود و در آنجا صاحب زنان پاک و بی عیب شوند و در سایه‌های پیوسته و خنک جایشان می‌دهیم.

«إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُم بِهِ إِنَّ اللّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا» خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها را به صاحبانشان بازگردانید و، چون در میان مردم به داوری نشینید به عدل داوری کنید. خدا شما را چه نیکو پند می‌دهد، هر آینه او شنوا و بیناست.

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ أَطِیعُواْ اللّهَ وَأَطِیعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِی الأَمْرِ مِنکُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِی شَیْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن کُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ ذَلِکَ خَیْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِیلاً»‌ای کسانی که ایمان آورده‌اید، از خدا اطاعت کنید و از رسول و الوالامر خویش فرمان برید و، چون در امری اختلاف کردید. اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید به خدا و پیامبر رجوع کنید در این خیر شماست و سرانجامی بهتر دارد.

جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۲

جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی با دستور کار بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

تجمع خبرنگاران پشت درهای بسته مجلس
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۲

خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های مختلف با تجمع پشت درهای بسته مجلس شورای اسلامی، منتظر آغاز جلسه علنی و پوشش آن هستند.

پخش زنده جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۹

جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی با دستورکار »بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی» به صورت زنده از شبکه خبر پخش می‌شود.

همچنین این جلسه طبق روال همه جلسات علنی مجلس شورای اسلامی از رادیو فرهنگ پخش خواهد شد.

۴ وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم را بیشتر بشناسید/ از پاستور تا بهارستان + عکس
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۳

رئیس‌جمهور امروز «فرهاد دژپسند»، «محمد شریعتمداری»، «رضا رحمانی» و «محمد اسلامی» را به ترتیب برای تصدی وزارت‌خانه‌های «امور اقتصاد و دارایی»، «کار، تعاون و رفاه اجتماعی»، «صنعت، معدن و تجارت» و «راه و شهرسازی» به مجلس معرفی کرد.

بهارستان مهیای بررسی صلاحیت مهمانان جدید پاستور/ روحانی به مجلس می‌رود

۴ وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم را بیشتر بشناسید/ از پاستور تا بهارستان + عکس

جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی احتمالا شنبه هفته آینده برگزار می‌شود
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۲

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: احتمالا جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی «صنعت، معدن و تجارت»، «امور اقتصاد و دارایی»، «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی» شنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی احتمالا شنبه هفته آینده برگزار می‌شود

روحانی گزینه‌های پیشنهادی چهار وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۱

رئیس جمهور چهار گزینه نهایی را به عنوان وزیر برای تصدی وزارت‌خانه‌های «صنعت، معدن و تجارت»، «امور اقتصاد و دارایی»، «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی»، به مجلس معرفی کرد.

روحانی گزینه‌های پیشنهادی چهار وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد

گزینه‌های احتمالی ۴ وزارتخانه/ چهارراه تغییر وزرا به کجا ختم می‌شود؟
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۱

موضوع استعفای وزرای صمت و راه در دو هفته اخیر به سرخط خبر‌ها تبدیل شد. حواشی این مسئله به قدری قوت گرفت که بسیاری از رسانه‌ها استعفای وزرایی چون راه و صمت را برکناری این دو وزیر از دو وزارتخانه قلمداد کردند.

گزینه‌های احتمالی ۴ وزارتخانه/ چهارراه تغییر وزرا به کجا ختم می‌شود؟

جمعی از نمایندگان در نامه‌ای به روحانی خواستار استعفای «آخوندی» و «ربیعی» شدند
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۹

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نمایندگان مجلس با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار استعفای وزرای رفاه و راه شدند.

جمعی از نمایندگان در نامه‌ای به روحانی خواستار استعفای «آخوندی» و «ربیعی» شدند

غیبت ۲ سفیر و ۲ وزیر در جنگ اقتصادی؛ جای خالی کرسی استاندار!/ باید پاشنه‌ها را ورکشید
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۸

اگر تا امروز روزانه ۸ ساعت کار می‌کردیم، نباید فردا نیز همین ۸ ساعت و با همین سبک و شیوه مدیریتی کار کنیم. امروز باید به فکر تغییر شرایط باشیم و از مشاورین و کارشناسان جدید بهره بگیریم و از هر فکر جدید و نویی استقبال کنیم و همه افکار و اندیشه‌ها را دعوت به همکاری کنیم.

غیبت ۲ سفیر و ۲ وزیر در جنگ اقتصادی؛ جای خالی کرسی استاندار!/ باید پاشنه‌ها را ورکشید

 
انتهای پیام/
 
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار گروه سیاست