کد خبر: 405002
تاریخ انتشار: 18:30 - 21 اسفند 1396 - 2018 March 12
خبرگزاری میزان- در بسته اخبار حوادث امشب مطالب متنوعی از جمله گروگانگیری در تهران، قتل معلم بازنشسته به خاطر 400 هزار تومان و پسر ۱۶ ساله با اسلحه دوستش را کشت می خوانیم.

گروگانگیری در تهران/ قتل معلم بازنشسته به خاطر 400 هزار تومان/ پسر ۱۶ ساله با اسلحه دوستش را کشتبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در بسته اخبار حوادث امشب مطالب متنوعی از جمله گروگانگیری در تهران، قتل معلم بازنشسته به خاطر 400 هزار تومان و پسر ۱۶ ساله با اسلحه دوستش را کشت می خوانیم.

 

قتل خانم معلم بازنشسته به خاطر ۴۰۰ هزار تومان

ایران نوشت: کارگر جوان که در سودای پولدار شدن، خانم معلم بازنشسته را به قتل رسانده و پس‌از سرقت 400 هزار تومانی گریخته بود، با ردیابی‌های تخصصی کارآگاهان جنایی تهران به دام افتاد.

 پرونده این جنایت از ساعت 3 بعد از ظهر 25 بهمن امسال و به‌دنبال تماس ساکنان شهرک فرهنگیان-غرب تهران- با مأموران پلیس 110 وکلانتری 150 تهرانسر در دستور رسیدگی قرارگرفت. مأموران پس‌از حضور درخانه مورد نظر با جسد خانم معلم بازنشسته - 65 ساله- روبه‌رو شدند.

بدین‌ترتیب موضوع به بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران و تیم تحقیق اعلام شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد زن میانسال خفه شده و عامل جنایت قصد داشته با آتش کشیدن خانه، ردپای خود را از صحنه پاک کند که موفق نشده است.

پس از بررسی‌های مقدماتی و انتقال جسد به پزشکی قانونی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ درجریان تحقیقات پی بردند قربانی جنایت پس‌از مرگ تنها پسرش به‌علت بیماری سرطان، از چند سال پیش به تنهایی در خانه‌اش زندگی می‌کرد.

این زن از اردیبهشت امسال، بازسازی خانه‌اش را آغاز کرده و قصد داشت خانه را در اختیار خانواده پسر مرحومش قرار دهد که کشته شد.

تیم جنایی که احتمال می‌دادند عامل جنایت یکی از کارگران ساختمانی باشد سرانجام ردپای یکی از کارگران به نام بهرام را به‌دست آوردند و پی‌بردند او سارق سابقه‌داراست.

بدین ترتیب بهرام در عملیاتی ویژه شناسایی و دستگیر شد.مرد جوان که ابتدا منکر جنایت بود چند ساعت پس‌از دستگیری در شامگاه 19 اسفند لب به اعتراف گشود و گفت: برای کار تأسیساتی و تکمیل سیستم گرمایشی خانه (سیستم شوفاژ) به خانه مقتول رفته بودم که متوجه شدم او تنها زندگی می‌کند به همین دلیل تصمیم به سرقت گرفتم. روز حادثه به بهانه تکمیل کار وارد خانه شده و پس از آنکه صاحبخانه را به قتل رساندم، به جست و جوی طلا و جواهرات پرداختم. اما به غیراز 400 هزار تومان پولی به‌دست نیاوردم. از آنجا که می‌ترسیدم ردی از خود بر جا گذاشته باشم، تصمیم گرفتم خانه را به آتش بکشم. به همین خاطرشیرگاز را بازگذاشتم و فرارکردم. اما انگار خانه آتش نگرفته بود.

 

 

پسر ۱۶ ساله با اسلحه دوستش را کشت

میزان  نوشت: پسر ۱۶ ساله که دوستش را در درگیری با اسلحه به قتل رسانده بود، شناسایی و دستگیر شد.

روز شنبه ماموران پلیس ایلام در تماس اهالی یکی از روستاهای ایلام در جریان قتل پسر 17 ساله ای قرار گرفتند. با حضور ماموران مشخص شد مقتول ساکن روستا بوده و به ضرب گلوله یکی دیگر از نوجوانان روستا به قتل رسیده است. قاتل پس از ارتکاب جنایت از محل متواری شده است.

ماموران در ادامه به تحقیق برای دستگیری عامل جنایت پرداختند و  ساعتی بعد عامل جنایت را در یکی از روستاهای دیگر شناسایی و دستگیر کردند.

پسر 16 ساله در بازجویی های اولیه انگیزه قتل را اختلاف با مقتول اعلام کرد.

 

فرو کردن چاقو بر جمجمه مرد جوان به خاطر دستگاه D.V.D

تسنیم نوشت: برادرم با دستگاه D.V.D به پارک رفت، در آنجا مقتول با یکی از دوستانش با برادرم جروبحث کرده و گفته بود چرا تلفنش را جواب نداده و...

ساعت 5 صبح ششم اسفند جاری، مأموران کلانتری 140 باغ‌فیض در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند مرد جوانی در یک درگیری مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان پیامبران به علت شدت جراحات، جان خود را از دست داده است.

دقایقی بعد از اعلام این خبر سجاد منافی‌آذر؛ بازپرس کشیک قتل پایتخت به همراه اکیپ تشخیص آگاهی در بیمارستان حاضر شده و مشغول تحقیقات درباره مرگ این جوان شدند.

بررسی اولیه نشان داد احمد (مقتول) 36 ساله‌ سن دارد، وی ساعت 22:20 پنجم اسفند سال جاری با دو نفر ناشناس در پارک باهنر واقع در بزرگراه اشرفی اصفهانی درگیر و ضرباتی روی سر وی وارد شده است، در نهایت پس از متواری شدن متهمان، احمد به بیمارستان منتقل شده اما بر اثر شدت جراحات جان خودش را از دست داده بود.

با دستور سجاد منافی‌آذر؛ پازپرس کشیک قتل پایتخت جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات برای بازداشت متهم فراری آغاز شد و کارآگاهان مرد جوانی به نام پرویز را درباره این پرونده بازداشت کردند.

پرویز در اظهاراتش با رد هرگونه دخالت در قتل احمد، به بازپرس گفت: من کارگر فضای سبز شهرداری هستم و حدود پنج سال پیش با احمد دوست شدم، احمد با مردی به نام اشکان دوست بود و اشکان برادری به نام سامان داشت، احمد یک دستگاه پخش DVD به سامان فروخته اما سامان پول خرید دستگاه را به احمد نداده بود و به همین دلیل بین احمد و سامان اختلاف پیش آمده بود، ظاهراً روز حادثه نیز احمد، سامان و اشکان با هم قرار داشتند.

وی ادامه داد: شب حادثه با تلفن‌ همراه احمد تماس گرفتم که شخص دیگری به نام امیر پاسخ تلفن را داد و زمانیکه از او پرسیدم تلفن‌ همراه امیر دست تو چه می‌کند مدعی شد اشکان و سامان با احمد درگیر شده و با جسم سخت او را مجروح کرده‌اند و احمد به علت شدت جراحات در بیمارستان جان باخته است، امیر می‌گفت خودروی مقتول دست او است که من به بیمارستان رفته و فهمیدم قضیه مرگ احمد صحت دارد، سپس مجدداً با امیر تماس گرفتم و از وی خواستم خودروی احمد را به من بدهد تا خودرو را به خانواده امیر بدهم و سرانجام امیر خودروی احمد را نزد من آورد.

وی در ادامه اظهاراتش به بازپرس گفت: با خانواده احمد تماس گرفتم و گفتم می‌خواهم خودرو را به خانه آنها ببرم که در ابتدا پاسخگو نبودند و بعد از تماس دوباره قرار شد خودروی مقتول را به منزل مقتول ببرم و به خانواده‌اش تحویل بدهم، من خودروی احمد را به مقابل در خانه‌اش بردم و آنجا توسط پلیس بازداشت شدم.

با اظهارات پرویز کارآگاهان برای بازداشت اشکان و سامان دست به کار شده و صبح امروز موفق به بازداشت این دو نفر شدند.

سامان و اشکان پیش از ظهر امروز به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شدند و اشکان به قتل احمد اعتراف کرد.

اشکان در اظهاراتش به بازپرس امور جنایی تهران گفت: روز حادثه برادرم سامان به پارک باهنر رفت و آنجا قرار بود یک دستگاه D.V.D از احمد خریداری کند اما آن دستگاه را نخرید و یک کارتن‌خواب که آنجا بود گفت دستگاه را از احمد می‌خرد و از برادرم خواست دستگاه را به خانه برده و آزمایش کند تا اگر دستگاه مشکلی نداشت آن را بخرد به همین دلیل سامان دستگاه D.V.D را از احمد گرفت و برای آزمایش کردن به خانه برد.

وی افزود: سامان به خانه رفت اما برای کاری از خانه خارج شد و تلفن‌همراه و دستگاه D.V.D را در خانه جا گذاشته بود که در همان حین احمد با وی تماس گرفته اما سامان پاسخگو نبود و زمانیکه به خانه بازگشت متوجه تماس احمد شد و با وی تماس گرفت، احمد به سامان گفته بود چرا تلفت را جواب ندادی و از وی خواسته بود دستگاه D.V.D را به او بازگرداند که سامان با دستگاه به پارک رفت، در آنجا احمد با یکی از دوستانش با سامان جروبحث کرده و گفته بود چرا تلفنش را جواب نداده و در نهایت با چوبی که در دستش بود به سامان حمله‌ور شده اما چوب از دستش افتاده بود که در همین حین من به پارک رسیدم و احمد چاقو کشید، من نیز قصد داشتم چاقو را از دستش بکِشم اما چاقو به صورت وی خورد و من و برادرم از ترس فرار کردیم.

اشکان که 37 سال سن دارد، در ادامه اظهاراتش به بازپرس گفت: در ابتدا گمان کردیم برای احمد اتفاقی نیفتاده اما بعداً فهمیدم چاقو به جمجمه وی وارد و باعث مرگ وی شده است، من اصلاً قصد کشتن احمد را نداشتم.

سامان نیز اظهارات برادرش را تأیید کرد و گفت: احمد با خودش چوب و چاقو داشت و زمانیکه چوب روی زمین افتاد من چوب را برداشتم و به او گفتم آیا خوب است که من تو را با چوب بزنم و در نهایت برادرم به هواخواهی از من وارد درگیری شد و این اتفاق افتاد.

اشکان و سامان پس از این اظهارات با دستور سجاد منافی‌آذر؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت بازداشت شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار مأموران اداره آگاهی قرار گرفت.

 

 

گروگانگیری در هتل بزرگ تهران

میزان نوشت: اعضای اصلی باند آدم ربایی و گروگانگیری در هتل بزرگ تهران دستگیر شدند.

روز پانزدهم اسفند ماموران پلیس تهران در جریان گروگان گیری در هتل بزرگ تهران و ربودن یکی از مسافران قرار گرفتند. با حضور ماموران و تحقیق از عوامل هتل مشخص شد دو نفر با مراجعه به هتل با یکی از مسافران دیدار کرده و پس از ان مرد مسافر دیگر در هتل دیده نشده است.

در ادامه ماموران متوجه شدند دو مرد جوان، مسافر هتل را به گروگان گرفته و در تماس با خانواده اش درخواست پول کردند.

تیم های ویزه پلیس آگاهی با انجام تحقیقات تخصصی توانستند رد گروگان گیران را در استان قزوین زده و برای رهایی گروگان به آنجا مراجعه کردند.

سرانجام روز گذشته با شناسایی محل دقیق نگهداری گروگان، پلیس وارد عمل شده و  کرد مسافر را از چنگال گروگانگیران آزاد و یک نفر از اعضای باند را در همان محل دستگیر کردند.

با توجه به اینکه احتمال فرار همدست یا همدستان مرد گروگان گیر وجود داشت، تحقیقات از متهم دستگیر شده آغاز شد.

مرد جوان در بازجویی ها مدعی شد به علت اختلاف حساب گروگان را به همراه همدستش از داخل هتل تهران ربوده و به مخفیگاه شان در قزوین منتقل کرده اند. با اعترافات متهم بازداست شده،ساعتی بعد طراح اصلی گروگان گیری در میدان آزادی تهران شناسایی و دستگیر شد.

تحقیقات از دو متهم ادامه دارد.

انتهای پیام/

۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
فضای مجازی-خبر-وکیل آنلاین
فضای مجازی-خبر-وکیل آنلاین
آخرین اخبار گروه فضای مجازی
فضای مجازی-خبر-وکیل آنلاین
اجتماعی-فضای مچازی-خبر
اجتماعی-فضای مچازی-خبر
اجتماعی-فضای مچازی-خبر
فضای مجازی-زندانیان